5
Hanımların çalışkanlıklarından söz edeceğimiz ve çalışmayan abla ve kardeşlerimize iş olanağı tavsiyesinde bulunacağımız iş fikirleri makalemiz ile karşınızdayız. Bir çoğumuzun eşi, kardeşi çalışmıyor gününü evde ev temizliği ile geçiriyor. Bir çok bayan bu durumdan her ne kadar memnun olsa da yüksek oranda bayan kardeşlerimiz bu durumdan rahatsız durumda. Çalışarak eve katkıda bulunmak ve ekonomi özgürlüklerini eline almak için iş fırsatları aramaktadır.

Ancak Türkiye şartlarında maalesef halen düşünce sığırlığı yaşayan bu nedenle karısını, kardeşini, annesini çalıştırmayan insanlar var. T
Devamı
abi ki bu düşüncenin tamamen yanlış olduğunu da söyleyemeyiz. Çalıştırmayan insanların yüksek çoğunluğu sevdiği insanın yorulmasını istememesidir. Ancak az da olsa kıskançlık krizine girerek izin vermeyen insanlarında sayısı küçümsenmeyecek kadar fazla durumda. Neyse bu konuyu geçerek, bayan kardeşlerimize iş fikirlerini sunalım.

Yazımızın başlığından da anlaşıldığı üzere makale yazarak gelir elde edilebileceğinden bahsedeceğiz. Google.com sürekli kendini güncellemesiyle birlikte önceden bir çok site sahibi sitesine girdiği yazıların özgün olup olmamasına bakmıyordu. Özgünlük nedir: site içerisinde oluşturulan içeriğin başka siteden alıntı yapılmadan ya da alıntı yapılsa da özgünleştirilerek benzersiz hale getirilmesine denir. Google son zamanlarda özgün olmayan site sahiplerine google den tamamen silinmeye neden olan "tam spam" cezası uygulamaya başladı. Bu nedenle site sahipleri sitelerine girdikleri içeriklerin özgün olmasına dikkat etmek zorunda kaldı. Böylelikle aslında var olan ancak pek talep görmeyen iş kolu dahada popüler hale gelmiş oldu.

Site sahipleri sitelerine yazı yazmak için özellikle bayan editör aramaya başladılar. Neden bayan editör diye soracak olursanız, genelde internet ortamında hit alan yani ziyaretçi alan siteler bayanlara yönelik sitelerdir. Moda, magazin, el işi siteleri, makyaj siteleri gibi örnekler verebiliriz. Tabi ki bu sitelere içerik yazacak en ideal kişilerde haliyle bayanlar oluyor. Bu nedenle bayan kardeşlerimiz güzel bir iş imkanına kavuşmuş oluyor.

NASIL EDİTÖR OLABİLİRİM ?

Bunun bir kaç yolu var sizlere madde madde bunlardan bahsederek bu iş imkanından yararlanmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

1-) google.com.tr girerek site editörlüğü, makale editörlüğü, makale yazarı, bayan makale yazarı, makale yaz kazan gibi kelimeleri yazarak google de sonuçları çıkan iş sitelerine girerek makale editörlüğü başvurusunda bulunabilirsiniz. Büyük bir iş hacmi olduğu için bir çok arkadaşımız kendisine iş bulacaktır.

2-) Takip ettiğiniz veya google de arama yaparak hangi kategoriye daha rahat makale yazabileceğinizi düşünüyorsanız o tarz sitelere girerek iletişim bilgilerinden site sahiplerine e-mail atarak (kendinizi tanıtan, daha önce çalıştığınız site referanslarını da ekleyerek) iş imkanını yakalayabilirsiniz.

3-) Forumlara üye olarak makale yazarlığı yapabilirsiniz. R10.Net, Wmaraci.com, iyinet.com gibi sitelere üye olarak Makale bölümlerine makale yazılır şekilde ilanlar açarak iş imkanı bulabilirsiniz. Bu tarz forumlarda genelde erkek makale yazarları olduğu için bayan editörler oldukça ilgi görmektedir. Makalemizin başında anlattığımız gibi, genelde hit alan siteler bayanlara yönelik olduğu için bayanlar tercih ediliyor.

4-) Kendinize bir web sitesi açarak, orada kendinizi tanıtıp makale siparişi alımları yapabilirsiniz.

NE KADAR PARA KAZANABİLİRİM ?

Makale yazarlığı yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu işi yaparak evine ciddi katkıda bulunan insanlar var. Makale editörlüğünde işleyiş makalenin kelime sayısına göre hesaplanmaktadır. Aşağıda vereceğimiz kelime ve fiyat oranları piyasada büyük oranda geçerli olan fiyatlardır.

Fiyatlar

*100 Kelime: 1.5 lira
*150 Kelime: 2,25 lira
*200 Kelime: 3 lira
*250 Kelime: 3,75 lira
*300 Kelime: 4,5 lira
*400 Kelime: 6 lira
*500 Kelime: 7,5 lira

Bu fiyatlandırmalar katlanarak gitmektedir. Tabi ki iş aldığınız insanla bulunduğunuz iş ortaklığına göre fiyatta esnemeler yapabilirsiniz. Ödemeler büyük oranda önce ödeme alınır, sonrasında makale teslim edilir. Bunun nedeni de çok yüksek oranda yaşanan makale alımından sonra ücret göndermeme olaylarının yaşanmasıdır. Bir de makaleyi müşteri alır sitesine girer, ancak size beğenmedim der ve sizde hangi siteye girdiğinin farkında olmazsınız, olsanız da yapacak bir şey yoktur ve mağdur olursunuz. Bu nedenle makale ücretini almadan kesinlikle makaleyi teslim etmeyin. Tabi ki yine dediğimiz gibi çalıştığınız müşteri ile güven ortamı oluşmuşsa bu kuralınız dada esnemeler yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere makale yazarlığı hakkında yardımcı olmaya çalıştık. Sitemizi takip etmeniz durumunda sizlere bir çok iş fırsatlarından bilgiler vereceğiz. Yazının altından yorum yazarak kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz. Çok kısa sürede yine yorum altından sizlere cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağız.

Bol kazançlar...
Aslandan Haber

Her gün düzenli olarak güncellenen bilgi arşiv sitesi.

Son Yorumlar