2
Evet sorumuz gerçekten çok basit Beşiktaş neden bu kadar başarılı? Sorumuz basit ancak buna sayfalarca cevap yazabilirsiniz. Madde madde sıralayabilirsiniz, Beşiktaş'ın başarılı olmasının yanında Beşiktaş'ın rakipleri neden bu kadar başarısız sorusunun da sorulması gerekmez mi?

Baktığınız zaman Beşiktaş tarihi boyunca 1 kez 2 sefer, bir kez ise 3 sefer ardı ardına şampiyon olabilmiş. Beşiktaş taraftarı normalde ikincilikler ile övünen şampiyon olamasak da biz Beşiktaş'lıyız arkadaş demesiyle ünlü bir takımdır. Beşiktaş taraftarının ruhunda asilik vardır. Öyle her sene şampiyonluğa alışık bünyesi de yoktur. Ancak olamayınca napsın yapacak bir şey yok oda ayrı bir konu.

Ancak gel gelelim son iki sezondur neden Beşiktaş şampiyon oluyor? Takımın başındaki hocaya bakıyorsunuz, Şenol Güneş. Başarılı bir teknik direktör ancak hocalık tarihinde şampiyonluğu olmayan bir isimdi. Şenol Güneş diyoruz harika bir hoca diyoruz ama şampiyonluk kariyeri yok. Takıma bakıyorsunuz Slaven biliç zamanındaki kadrosundan pek farklılık yok. Yine iyi oyuncular var. Peki bu takım neden iki sezondur şampiyon oluyor?

Artık cevabı vermenin zamanı geldi değil mi? Evet arkadaşlar sorunun cevabı çok basit. Yönetiminden masörüne bir inanmışlık var, ortada bir sistem takımı yaratılmış. İşte bu yüzden Beşiktaş şampiyon oluyor. Fikret Orman faktörü var adam bir geldi pir geldi. Önce vefa dedi millet alay etti aaa Feda diyorlar dendi. Ancak takımın borçları ödendi. Harika bir sistem getirildi. Rakip taraftarlar alay ederken onlar sadece işlerine baktılar. Gün geldi Fikret Orman ve ekibi kazandı. Harika bir sistem, harika bir hoca şampiyonluğa aç bir hoca ve futbolcu topluluğu. Yıldızdan öte takıma uyum sağlayacak yıldızlar yaratıldı. Sonuç olarak Beşiktaş iki sezon üst üste şampiyon oldu ve muhtemeldir ki önümüzdeki sezonda şampiyonluğun % 99 en büyük adayı aslında tek adayıdır.

Galatasaray ve Fenerbahçe bu kötü durumdan kolay kolay çıkamayacağını düşünürken eh Başakşehir'de pek Beşiktaş'la baş edecek futbolcu topluluğuna sahip değil. Bakıyorsunuz Beşiktaş Başakşehir'i yenemeden şampiyon olmuş. Başakşehir olmadık maçlar kaybetmese, tabi bunda hakem hatalarının olduğu maçlarda çoğunlukta belkide bu senenin şampiyonu olabilirdi. Bakalım önümüzdeki sezon Beşiktaş bu rüzgarı devam ettirebilecek mi? Merakla bekliyoruz.

Comments

Who Upvoted this Story

Aslandan Haber

Her gün düzenli olarak güncellenen bilgi arşiv sitesi.

Son Yorumlar