2
Dökülen saçlar insanların her zaman canını sıkmakta ve strese sokmaktadır. İnsanlar saçlarıyla daha güzel göründüklerini hissederler ve bakımlı ve düzgün saçlarla kendilerine daha çok güven duyarlar. Ortala herkesin saçı günde 100-150 tel arasında dökülebilir. Bu normal bir sayıdır. Ama dökülme daha yoğun oluyorsa ve ailenizde kel olan sayısı fazla ise tedbir alınması gerekmektedir. Öncelikle saçlarınızın dış etkenlerden korunması ve zararlı kimyasal içeren şampuan ve sabunlarla yıkanmaması gerekmektedir. Bunun yanında bir cilt doktoruna başvurarak dökülme nedenlerini araştırmalısınız. Dökülme genetik faktörlerden, başka bir tedavide kullandığınız ilaçlardan, aşırı stresten olabilir. Bütün bunlar belirlendikten sonra yapılan tedaviye cevap vermiyor ve saçlarınız dökülmeye devam ediyorsa, kelleşme olmadan saç ekimi yaptırmanızda yarar vardır.

Ancak saç ekimi çok hassas bir işlemdir ve ince bir işçilik gerektirir. Bu yüzden ekim yaptıracağınız yeri çok iyi seçmelisiniz. Zaten saç ekimi yasal olarak sadece cerrahi tıp merkezleri ve hastanelerde yapılabilmektedir. Plastik cerrahi alanına giren bu işlem için bu merkezlerin dışındaki merkezlerde kesinlikle saç ekimi yaptırmamalısınız.

Yasal olarak faaliyet gösteren bu merkezlerde de saç ekim ekibinin deneyimi ve ekibin bu konudaki referanslarını araştırmalısınız. Ülkemizde tüm dünyada olduğu gibi saç ekimi için FUE yöntemi kullanılmaktadır. Bilimsel araştırmalar sonucu ense bölgesindeki saçların en geç döküldüğü saptanmıştır. FUE yönteminde ense bölgesinden alınan saçlar ekilecek bölgeye büyük bir incelik ve titizlikle tek tek ekilmektedir. Lokal anestezi yapıldığı içinde operasyonda ağrı duyulmamaktadır.

Comments

Who Upvoted this Story

Aslandan Haber

Her gün düzenli olarak güncellenen bilgi arşiv sitesi.

Son Yorumlar